نشست سید محمد صاحبکار خراسانی، رئیس امور شرکت‌ها و موسسات دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با مدیران عامل شرکت های مستقر در پارک علم و فناوری یزد و شرکت‌های دانش بنیان استان یزد، پنج شنبه 6 فروردین با حضور احمدرضا فقیه خراسانی، معاون فناوری و نوآوری پارک یزد، مدیران مراکز رشد پارک و جمعی از مدیران عامل شرکت های مستقر در پارک و شرکت‌های دانش بنیان استان یزد در سالن اجتماعات مرکز فناوری اقبال برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری یزد، محمد صاحبکار در این نشست ضمن تعریف شرکت دانش بنیان، گفت: تجاری سازی نتایج تحقیق و توسعه و فعالیت در حوزه فناوری های برتر دو شرط اساسی برای دانش بنیان شدن شرکت ها است.
وی با بیان اینکه شرکت‌های متقاضی استفاده از تسهیلات قانون دانش‌بنیان براساس آیین‌نامه ارزیابی شرکت ها و موسسات دانش‌بنیان مصوب دی ماه سال 96 مورد ارزیابی قرار می گیرند، گفت: براساس این آیین‌ نامه نتیجه ارزیابی شرکت متقاضی با توجه به ارزیابی محصولات شرکت در مرحله تولید، سطح فناوری و طراحی مبتنی بر تحقیق و توسعه تعیین می‌ شود.
وی افزود: شرکت ها می توانند از طریق تماس تلفنی در این حوزه مشاوره بگیرند که در این راستا در سال گذشته چهل هزار مشاوره به صورت تلفنی ارائه شده است.
در ادامه جلسه مدیران عامل شرکت‌های فناور دغدغه هایشان را مطرح کردند.
گفتنی است، در پایان نشست محمد صاحبکار خراسانی از تعدادی از شرکت های مستقر در پارک یزد بازدید و از نزدیک در جریان فعالیت های آنان قرار گرفت.