با حمایت پارک علم و فناوری یزد برگزار شد

مراسم افتتاح بیواستارتاپ 12 اسفند 94 در سالن آمفی تئاتر دانشگاه علوم پزشکی برگزار شد.
در این مراسم که با حضور معاون فناوری و نوآوری پارک علم و فناوری یزد، رئیس دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد، رئیس سابق مرکز کارآفرینی پارک علم و فناوری دانشگاه تهران، نماینده جهانی برگزار و پس از معرفی ایده ها توسط ایده پردازان، رای گیری ایده، آغاز تشکیل تیم ها و شروع کار تیم ها انجام شد.
احمدرضا فقیه خراسانی، معاون فناوری و نوآوری پارک علم و فناوری یزد در این مراسم با بیان تاریخچه مختصری از این پارک گفت: دانشگاه های نسل اول تنها آموزش محور بودند در نسل دوم نیز پژوهش محوری را اصل قرار دادند و اما در حال حاضر دانشگاه های فناور و تکنولوژی محور روی کار آمده اند.
وی با تاکید بر اینکه نیاز است پژوهش های انجام شده در دانشگاه ها به سمت تولید ثروت هدایت شود، اظهار داشت: امروز دانشگاه ها باید جوابگوی نیاز صنعت باشند و تحقیقات را به ثروت تبدیل کنند که خوشبختانه این اتفاق در ایران سرعت بسیار خوبی داشته و دانشگاه ها توانسته اند به سمت دانشگاه کارآفرین گام بردارند.
فقیه خراسانی با بیان اینکه نقش پارک های علم و فناوری گذر از دره مرگ است گفت: سمت راست این دره پژوهش و تحقیقات و سمت چپ آن تکنولوژی است.
وی در ادامه به نحوه پذیرش در مراکز رشد پارک های علم و فناوری یزد و حمایت از پذیرش شدگان پرداخت.
استارتاپ ویکند یک رویداد آموزشی- تجربی (Experiential Education) در سراسر دنیا است که در ۳ روز متوالی (در انتهای هفته) برگزار می گردد. در این برنامه شرکت کنندگان پر انگیزه ای شامل برنامه نویسان، مدیران تجاری، عاشقان استارتاپ، صاحب نظران و متخصصان، بازاریاب ها و طراحان گرافیک گرد هم می آیند تا طی ۵۴ ساعت ایده هایشان را مطرح کنند، گروه تشکیل بدهند و هر گروه ایده ای را اجرا کند.
گفتنی است، این دوره استارتاپ تا روز 14 اسفندماه ادامه دارد.