مصطفی کریمیان اقبال در نشست هم اندیشی با مدیران عامل موسسات منتخب پارک یزد:

طی نشستی با حضور مصطفی کریمیان اقبال، مدیرکل سابق دفتر برنامه‌ریزی امور فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و مدیران عامل موسسات منتخب پارک علم و فناوری یزد، مسائل مربوط به صادرات محصولات شرکت ها مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری یزد، در این نشست ابتدا شرکت های منتخب پارک مختصری از فعالیت ها و دستاوردهای خود ارائه نموده و سپس مشکلات و موانع موجود بر راه صادرات محصولات آن ها و ورود به بازار بین المللی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

مصطفی کریمیان اقبال در این نشست با بیان اینکه در حال حاضر یکی از محورهای اصلی فعالیت ها، بین المللی شدن شرکت های مستقر در پارک ها است، گفت: با توجه به اینکه کشور در حال خروج از انزوای بین المللی است، باید آمادگی لازم را برای استفاده از موقعیت جدید به دست بیاوریم.

وی با اشاره به اینکه هدف اصلی برگزاری این نشست، تشویق و آماده سازی شرکت ها برای حضور در بازار بین المللی است، اظهار داشت: قدم اول برای حضور در عرصه بین المللی این است که بین المللی شدن به یک موضوع اصلی در شرکت ها تبدیل شود.

کریمیان اقبال افزود: قدم بعدی شبکه سازی یا برقراری ارتباط با شرکت ها و افرادی است که در این زمینه تجربه کسب کرده اند. که البته این مهم با برگزاری نشست های مشترک شرکت ها با یکدیگر محقق می شود.

وی آشنایی با آداب مذاکره و تعامل را از اصول اصلی و مهم صادرات دانست و تصریح کرد: در کنار آشنایی و حضور در مجامع بین المللی شرکت ها باید قابلیت ها و توانمندی های خود را بهبود بخشند.

گفتنی است در این نشست مدیران عامل شرکت های پترواکتان، آریا سپند، فراسنجش ایساتیس، گروه نوآوران زانا، رادوین صنعت، فناوران رباتیک، آبسار کویر، پویش داده نوین، آپافن، صافات انرژی و طیف زمین به معرفی شرکت های خود پرداختند.