معاون فناوری و نوآوری پارک علم و فناوری یزد در بیست و ششمین بازدید خود از مؤسسات فناور مستقر در پارک علم و فناوری، 19 آبان95، در شرکت های تعاونی دانش بنیان پیشگامان توسعه دانش ایساتیس و بافت گستر یزد حضور یافته و از نزدیک در جریان فعالیت های آن ها قرار گرفت.
به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری یزد، مهاجرانی، مدیرعامل شرکت پیشگامان توسعه دانش با بیان اینکه تمرکز اصلی شرکت در حال حاضر بر روی راه اندازی شتاب دهنده است، گفت: قبل از انجام این پروژه شرکت پیشگامان فعالیت های دیگری از جمله راه اندازی وای فای شهری، مرکز تخصصی ترجمه و تایپ آنلاین و … انجام داده است.
وی تصریح کرد: در حال حاضر فضای فیزیکی و ساختمان شتاب دهنده در دانشگاه یزد آماده بهره برداری بوده و فراخوان ثبت نام نیز اعلام شده است.
مهاجرانی دغدغه اصلی راه اندازی شتاب دهنده ها را عدم استقبال در دوره های اولیه عنوان کرد و گفت: البته در سال های اول راه اندازی انتظار انتفاع مالی زیادی نداریم و بیشتر قصد شرکت، فرهنگ سازی در این حوزه است.
مدیرعامل شرکت پیشگامان توسعه دانش با اشاره به حضور 5 نیرو به صورت تمام وقت در شرکت، گفت: نیروهای دیگری نیز به صورت پروژه ای با شرکت همکاری می کنند.
محمدرضا خجسته، رئیس هیئت مدیره شرکت بافت گستر یزد نیز با اشاره به اینکه شرکت بافت گستر از سال 86 تاسیس و در پارک علم و فناوری یزد مستقر شده است، گفت: در مقطع زمانی تاسیس شرکت با فقر طرح پارچه در سطح استان و کشور روبرو بودیم که این مساله موجب شد شرکت بافت گستر با دو محور آموزش طراحان پارچه و ایجاد تیم های طراحی در بخش صنعتی فعالیت خود را آغاز نماید.
وی تصریح کرد: در حال حاضر بسیاری از طراحان لباس نیز با شرکت در ارتباط بوده و فعالیت های ما محدود به طراحی پارچه های مبلی، پتو و پرده و فرش نیست.
خجسته از برگزاری کارگاه آموزشی طراحی پارچه در یزد توسط شرکت بافت گستر خبر داد و اظهار داشت: سعی داریم علاوه بر راه اندازی نرم افزارهای طراحی پارچه در کارخانه ها در آموزش نیز فعالیت داشته باشیم.
وی با بیان اینکه حضور در پارک علم و فناوری موجب جلب اعتماد مشتریان شرکت بوده است، گفت: بسیاری از کارخانه ها به دلیل حضور شرکت در پارک با ما وارد مذاکره و نهایتا عقد قرارداد می شوند.
خجسته با اشاره به برپایی نمایشگاه منسوجات خانگی در آلمان، گفت: این نمایشگاه یکی از مهمترین نمایشگاه ها در این حوزه است که حضور در آن برای پیشرفت ایران در حوزه نساجی بسیار مهم و ضروری است
وی ابراز امیدواری کرد: با حمایت های پارک یزد شرکت بافت گستر بتواند در این نمایشگاه حضور یابد.
احمدرضا فقیه خراسانی، معاون فناوری و نوآوری پارک علم و فناوری یزد نیز در این بازدید هدف از بازدیدهای هفتگی را ارتباط میان شرکت های مستقر و ستاد پارک عنوان کرد و گفت: امیدواریم مسائل و مشکلات شرکت های مستقر از دل این بازدیدها بیرون آمده و مرتفع شود.
وی با تاکید بر فرهنگ سازی پیش از راه اندازی شتاب دهنده ها گفت: شرکت پیشگامان می تواند با حضور در نمایشگاه هفته پژوهش فعالیت های این شتاب دهنده را معرفی کند.
فقیه خراسانی با بیان اینکه طبق آیین نامه ارزیابی در تعیین گرید شرکت ها میزان تعامل آن ها با ستاد پارک امتیاز دارد، گفت: شرکت ها باید تعاملات خود را با ستاد پارک به صورت مستمر ادامه دهند تا بتوانند از حمایت ها و تسهیلات پارک آگاهی یافته و استفاده کنند.
معاون فناوری و نوآوری پارک علم و فناوری یزد، با اشاره به آیین نامه تسهیلات حضور در نمایشگاه ها، گفت: پارک برای حضور شرکت ها در نمایشگاه های داخلی و خارجی تسهیلاتی در نظر گرفته است که شرکت ها می توانند با آگاهی از این تسهیلات استفاده کنند.