بیانیه پارک علم و فناوری یزد به مناسبت ایام الله دهه فجر

(بهمن ماه 1391)

ایام سرشار از خاطرات شیرین بهمن ماه، یادآور روزهای به ثمر رسیدن جانبازیها و فداکاریهای ملت سرافراز ایران و پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران است. انقلابی بزرگی و بی­مانند که پیامی جهانی با خود داشت و نوعی متفاوت از نحوه نگریستن به دین و دنیا را به جهانیان عرضه می­داشت.

انقلاب اسلامی ایران ریشه در تاریخ کهن و پر افتخار و فرهنگ علوی و عاشورایی ایرانیان داشت که در مقطعی حساس از قرن پیشرفت­های غرور آمیز بشر، دریچه­ای از معنویت گرایی اصیل و عدالت­خواهی ناب را در برابر عموم آزادی خواهان، مبارزان، اندیشمندان و توده‌های میلیونی ملتهای تحت استعمار گشود.

این خیزش بزرگ که وامدار خون پاک هزاران لاله عاشق بود و بزرگمردی از تبار رسول اکرم (ص) آن را راهبری می­نمود، نه تنها با برچیدن نظامات سلطنتی، نقطه عطفی در تاریخ حیات اجتماعی ایرانیان محسوب می‌شود بلکه در ابعاد بین المللی، به تاثیراتی عمیق و تغییراتی بنیادین در بسیاری از معادلات راهبردی در سطح منطقه و جهان انجامیده است.

انقلاب اسلامی ایران به مرور زمان و در کوران حوادثی سخت همچون ماجرای گروهکها، فتنه­‌های داخلی در سالهای آغازین انقلاب، جنگ تحملی هشت ساله، تحریمهای وسیع بین‌المللی، تلاش سازمان یافته برای تخریب فرهنگ و اقتصاد کشور از سوی قدرتهای جهانی و … آبدیده تر و قدرتمندتر شد به گونه‌ای که علی رغم انواع ترفندها و توطئه‌های استکبار جهانی روز به روز بر توانمندیهای داخلی و شعاع تاثیرات بین‌المللی آن افزوه شده است. “یریدون لیطفئوا نور الله بافواههم و الله متم نوره ولو کره المشرکون”

و امروز در حالی سی و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را در جای جای کشور به جشن می­نشینیم که به یاری خداوند متعال افقهای بسیار روشنی در طریق تعالی و توسعه ایران اسلامی گشوده شده است. بدون تردید پایداری بر اصول و پافشاری بر آرمانها و ارزشهای اساسی انقلاب همچون استقلال­طلبی، اسلام­ گرایی، آزادی‌خواهی و … که در خط نورانی رهبر فقید و معمار کبیر انقلاب اسلامی، انعکاس یافته است، یگانه مسیر عزت، آبادانی و سرافرازی ایران اسلامی است که همچون گذشته با قوت و قدرت ادامه خواهد یافت.

مدیران، کارکنان و مؤسسات مستقر در مجموعه بزرگ پارک علم و فناوری یزد ضمن تبریک ایام خجسته دهه مبارکه فجر و تجدید میثاق با آرمان­ های بلند حضرت امام خمینی (ره) و بیعت مجدد با رهبر فرزانه انقلاب، حضرت آیت الله خامنه‌‌ای (مد ظله العالی)، همراه و همگام با دیگر آحاد مردم مؤمن ایران اسلامی در راهپیمایی دشمن شکن یوم الله 22 بهمن شرکت نموده و بار دیگر اراده، عزت و عظمت ایرانیان مسلمان را در برابر جهانیان به نمایش خواهد گذاشت.

روابط عمومی پارک علم و فناوری

  • ۱۸ بهمن, ۱۳۹۱