دکتریاراحمدی در حاشیه مراسم کلنگ زنی مرکز رشد میبد

دکترعلیرضا یاراحمدی رئیس پارک علم و فناوری استان یزد در حاشیه این مراسم گفت: شهرستان میبد به لحاظ موقعیت جغرافیایی، صنایع کاشی و سرامیک و تولید بالای کاشی، منابع انسانی و استقرار بیش از 16 شرکت با قابلیت بالا به عنوان اولین شهرستانی است که طرح جامع مرکز رشد در آن احداث می‌شود.
وی افزود: با پیگیری‌های مجدانه مسؤولین شهرستان این کار عملی شد و کلنگ مرکز جامع رشد با پشتیبانی موسسه بنیاد میبدی اولین خیر فناور کشور به زمین زده شد که امیدواریم در کوتاهترین زمان شاهد راه اندازی این مرکز یعنی در یکی دو سال آینده باشیم.
یاراحمدی در ادامه پیش بینی کرد این مرکز زیرمجموعه وزارت علوم به سرعت یک مرکز مستقل خواهد بود و قابلیت ایجاد پارکی را دارد که مراکز رشد مرتبط شهرستان به ویژه فناوری سرامیک را در چشم انداز 5 ساله سوم مستقل خواهد داشت.
وی در خصوص ایجاد پارک‌های غیردولتی هم گفت : هرچند یکی دو سال است که ایجاد پارک‌های خصوصی مطرح شده است اما این نوع پارک‌ها مکانیزم‌های خاص خودش را دارد و چون پارک های دولتی هنوز ظرفیت شان کامل نیست؛ پارک‌های غیردولتی در زمینه‌های ویژه می‌توانند وارد شوند و شاید در10 سال آینده پارک های خصوصی را به صورت عام وارد عمل کنیم.
محمدرضا رجایی فرماندار میبد هم در این مراسم با اشاره به قابلیت های شهرستان میبد در زمینه صنعت کاشی، پتروشیمی، فولاد، کک سازی و گرانول و همچنین قدرت سرمایه گذاری بخش خصوصی در میبد گفت: علاقمندی مردم میبد به رشد و توسعه، برخورداری از مسؤولین بزرگ همچون امام جمعه و نماینده پرتلاش و حضور خیرین خیراندیش حداکثر در 5 سال آینده میبد می‌تواند با تعامل بین صنعت و دانشگاه شاهد دومین پارک استان باشد.
سید عبدالعظیم پویا مدیرعامل موسسه بنیاد میبدی هم در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا با اعلام آمادگی این موسسه در حمایت از فعالیت‌های آموزشی، فرهنگی و تحقیقاتی گفت: موسسه بنیاد میبدی پشتیبان فعالیت‌های آموزشی، فرهنگی و تحقیقاتی است و برخود لازم می‌داند نیاز مردم وبوپژه نسل نوجوان و جوان را دراین گونه فعالیت ها برآورد کند و امیدواریم شاهد فعالیت های ثمربخش دررشد وپیشرفت تعالی کشور در آینده باشیم.
لازم به ذکر است: استقرار85 شرکت و 20 موسسه پیش رشد ازویژگی های این پروژه است.
  • ۲۲ خرداد, ۱۳۹۰