به مناسبت هفته جهانی کارآفرینی کارگاه آموزشی «رونق در کسب و کار» با حضور دکتر سید اسد هاشمی مقدم، کارافرین، صادر کننده و مشاور کسب و کار و جمعی از کارافرینان جوان و علاقه مند به این حوزه، سه شنبه 22 آبان 97 ، در محل سالن کنفرانس مرکز رشد واحدهای فناور ابرکوه برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری یزد، هاشمی مقدم در این کارگاه آموزشی که به همت مرکز رشد واحدهای فناور ابرکوه و با همکاری اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی ابرکوه برگزار شد،
در این کارگاه ضمن تشریح شاخص های کلان اقتصادی کشور و پیش بینی های مختلفی که برای آینده اقتصاد ایران صورت می گیرد، بر ضرورت همدلی و انجام کارشبانه روزی به منظور تولید ارزش توسط همه فعالین اقتصادی و به ویژه کارافرینان برای برون رفت از وضعیت فعلی با کمترین هزینه تاکید نمود.

وی با اشاره به مصداق های عینی و کوچک موفق کارآفرینی در یزد، وجه مشترک این موفقیت ها را وجود دانش و نوآوری در این ایده ها دانست و خودباوری و ریسک پذیری را دو عامل شخصیتی کارآفرینان برشمرد که بدون آنها، هیچ ثروتی از بهترین ایده ها نیز به دست نخواهد آمد.

هاشمی مقدم افزود: صادرات، راه برون رفت از بحران اقتصادی فعلی کشور است و کاهش ارزش ریال فرصتی بسیار مناسب و البته ناخواسته برای رشد صادرات محصولات مختلف و متنوع کشور است که باید از آن بهره برد.