کارگاه آموزشی «توسعه فناوری» برای اعضای هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد توسط پارک علم و فناوری یزد، 15 شهریور سال جاری در سالن همایش های باقرالعلوم آغاز به کار کرد.

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری یزد، این کارگاه در جهت دانش افزایی و توانمندسازی اعضای هیات علمی این دانشگاه و شناساندن پارک به آن ها برگزار می شود.

احمدرضا فقیه خراسانی، معاون فناوری و نوآوری پارک علم و فناوری یزد، در آغاز این کارگاه ضمن ابراز خرسندی از ایجاد ارتباط میان دانشگاه ها و پارک علم و فناوری، اظهار داشت: دانشگاه های ما باید به سمت کارآفرین شدن حرکت کنند و وظیفه پارک علم و فناوری نیز ایجاد بستر برای این کار است.

وی با اشاره به موفق بودن تجربه برگزاری این دوره آموزشی برای اعضای هیات علمی دانشگاه یزد، ابراز امیدواری کرد: این کارگاه آموزشی برای اعضای هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهیدصدوقی یزد نیز سودمند بوده و نتایج خوبی داشته باشد.

گفتنی است، این کارگاه سه روز به طول خواهد انجامید و دوره های آموزشی آن شامل تاریخچه کارآفرینی و مدل های نوآوری، معرفی زنجیره ایده تا محصول، آشنایی با قوانین دانش بنیان و بهره مندی از مزایای قانونی آن، آشنایی با خدمات صندوق های توسعه فناوری در کشور است که مدرسین آن ها به ترتیب شهرام شکوهی، معاون پشتیبانی پارک، تقی فرهنگ نیا، مدیر مرکز رشد IT، مسعود سروی، مدیر عامل شرکت درایت ورزان، مستقر در پارک و محمد سپهر، مدیرعامل صندوق پژوهش و فناوری استان خواهند بود. همچنین در روز آخر این دوره اعضای هیات علمی دانشگاه از مرکز رشد زیست فناوری پارک علم و فناوری یزد بازدید خواهند کرد.