نشست پایان سال مراکز نوآوری پارک علم و فناوری یزد، دوشنبه 23 اسفند با حضور داریوش پورسراجیان، رئیس پارک علم و فناوری یزد، احمد رضا فقیه خراسانی، معاون فناوری و نوآوری پارک، محمود زارع، معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان یزد و غلامعلی سفید، مدیرعامل مؤسسه خیریه فرهنگی حضرت جوادالائمه و جمعی از مدیران و مسئولین استان در سالن کنفرانس مرکز فناوری اقبال برگزار شد.

سید امین درخشان، مجری مرکز نوآوری پارک یزد در ابتدای این نشست هدف تاسیس این مرکز را توسعه خلاقیت و نوآوری دانست و به ارائه ی تاریخچه ی مرکز نوآوری و خدمات کارگاهی، آزمایشگاهی و آموزشی، حمایت های مادی و مشاوره ای آن پرداخت.

در این نشست ضمن ارائه گزارش عملکرد یکساله مراکز نوآوری، از برترین طرح های نوآورانه سال 95 در چهار سطح، تقدیر و به رسم یادبود به آنها جوایزی اهدا شد.

محمدهادی روستایی با طرح “دستگاه سرآشپز نوین” و سهیل ستوده نیا با طرح “دستگاه تنظیم جهت لامپ ماشین” به ترتیب مقام اول و دوم را در سطوح دانش آموزی و دانشجویی کسب کردند.

سه طرح “نمونه نمایشگر بریل” ساخته مسلم اعظم فر، “طراحی و ساخت نمونه آزمایشگاهی سلول خورشیدی نسل 3با جاذب پروسکایپ” از سید محمدمهدی حسینی و “دستگاه تولید ازن برای تصفیه آب و هوا” از محمد کبریائی به ترتیب مقام اول تا سوم را در سطح سوم به دست آوردند.

و در آخرین سطح، طرح های “دستگاه مخلوط کن 3 بعدی با مکانیزم شاتز” از محمدحسین کرمی و “سینک ضدعفونی کننده” از فاطمه دهقان میری، به صورت مشترک مقام سوم را کسب کردند و طرح ” تولید ژل های ارگانیک سرمازا با قابلیت نگهداری دمای زیر صفر” از امیر دهقان مقام دوم و طرح”قفل زنجیره ای” از سروش کریمی مقام اول را به دست آوردند.

گفتنی است نشست پایان سال مراکز نوآوری پارک یزد هرساله در اسفند ماه برگزار و طرح هایی که در طول سال در این مراکز به اجرا در می آیند بر اساس شاخص هایی ارزیابی و از طرح های برتر تقدیر به عمل می آید.

  • ۲۵ اسفند, ۱۳۹۵