نخستین جلسه پذیرش موسسات متقاضی در مرکز هنر و معماری با حضور مهندس شکوهی، قائم مقام پارک علم و فناوری، دکتر لطفی، معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه یزد و دکتر آیت اللهی، ریاست دانشکده هنر و معماری در محل دفتر این دانشکده برگزار گردید.

دکتر محمد مهدی لطفی، در آغاز این جلسه با ابراز خرسندی از آغاز به کار مرکز رشد تخصصی هنر و معماری، برحمایت جدی دانشگاه یزد از توسعه شبکه شرکت های دانش بنیان تاکید نمود. معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه یزد با اشاره به سیاست های راهبردی دانشگاه یزد به عنوان دانشگاه مادر در سطح استان، در توسعه کارآفرینی و اقتصاد دانایی محور، حوزه هنر و معماری را با توجه به موفقیت ها و مزیت های استان یزد در این بخش، از جمله اولویت های دانشگاه یزد معرفی نمود. وی فعال نمودن پردیس بزرگ فناوری در سایت اصلی دانشگاه یزد با همراهی و همکاری پارک علم و فناوری را نیز به عنوان یکی از برنامه های مهم دانشگاه در این بخش معرفی نمود.

در ادامه دکتر آیت اللهی، رئیس دانشکده هنر و معماری دانشگاه یزد با اشاره به تلاش های صورت گرفته برای راه اندازی مرکز رشد تخصصی هنر و معماری به ویژه با ملاحظه محدودیت های فضایی در این دانشکده، به تشریح ظرفیت های حوزه ی معماری و توانمندی های اساتید و دانشجویان در این بخش پرداخت. وی افزود: حمایت های هدفمند پارک علم و فناوری به ویژه در محورهای مربوط به مدیریت کسب و کار، تزریق اعتبارات مالی و ارائه خدمات مشاوره ای به متقاضیان، تاثیر تعیین کننده ای در موفقیت شرکت های مستقر در مرکز رشد هنر و معماری خواهد داشت. دکتر آیت اللهی دانشجویان حوزه هنر را خلاق و سرشار از انرژی و انگیزه دانست و سرمایه گذاری در این بخش را با توجه به توانمندی ها و ظرفیت های موجود کاملاً توجیه پذیر دانست.

در ادامه شهرام شکوهی قائم مقام پارک علم و فناوری یزد با اشاره به تفاهم نامه سه جانبه انعقاد یافته بین پارک علم و فناوری، دانشگاه یزد و ستاد توسعه فناوری های نرم در معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، خواستار تلاش مضاعف طرفین برای اجرایی سازی سریع تر این تفاهم نامه شد. مهندس شکوهی با اشاره به امکانات موجود در پارک علم و فناوری یزد و برای حمایت از موسسات نوپا و دانش بنیان ، پاسخ به تقاضای فزاینده جوانان خلاق و کارآفرین را مستلزم همکاری همه نهادها و در راس آنها دانشگاه های استان دانست. وی فضای همکاری بین پارک علم و فناوری و دانشگاه یزد را بسیار مثبت و سازنده ارزیابی نمود و اظهار داشت: ادامه روند کنونی همکاری این دو نهاد قطعاً بر سرعت توسعه فناوری، کارآفرینی و اقتصاد دانش بنیان در استان یزد تأثیرگزار خواهد بود.

گفتنی است، در این جلسه دو طرح از میان طرح هایی که به دفتر این مرکز رشد ارائه شده بود، مطرح گردیده و با استقرار آنان به صورت پیش رشد موافقت گردید.

پس از پایان این جلسه، معاون پژوهش و فناوری دانشگاه یزد به همراه قائم مقام پارک علم وفناوری از فضای اختصاص یافته به منظور استقرار موسسات بازدید داشته و تصمیمات لازم برای تأمین فضای کاری مناسب برای شرکت های مستقر در مرکز رشد هنر و معماری اتخاذ گردید.