به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری یزد، دومین گردهمایی مدیران اقماری مراکز رشد استان یزد با هدف هم اندیشی و ارائه راهکار جهت حل مشکلات پیش روی این مراکز در سال 90 و برنامه های جدید آنان در سال 91 برگزار شد .
در ابتدای این جلسه مهندس شهرام شکوهی، معاون فناوری و نوآوری پارک علم و فناوری یزد با اشاره به تصویب برنامه استراتژیک 5 ساله دوم پارک و ابلاغ آن توسط ریاست پارک از مدیران خواست تا برنامه های سال 91 را براین اساس تدوین نمایند.
آقای مهندس شکوهی افزود : فعالیت مراکز رشد باید با عنایت به ماموریتهای ذکر شده برای پارکها و مراکز رشد در نقشه جامع علمی کشور جای گیرد.
وی با اشاره به ارائه مرحله پنچم وام های کمک فن آفرینی به مراکز رشد، اظهار داشت: متاسفانه هم اکنون طرح های تکراری برای دریافت وام افزایش یافته است و باید طرح های ارائه شده جدید و نوآورانه باشند.
وی همچنین افزود: هم اکنون آیین نامه های واحدهای پژوهشی مصوب شده است و از تمامی مراکز خواستاریم که با همکاری دانشگاه و هیات علمی به راه اندازی این واحدها بپردازند.
در ادامه مدیران مراکز به ارائه فعالیتهای انجام شده ضمن بیان تجربیات به ذکر، دغدغه های مراکز خود پرداختند که مهم ترین آنها شامل نیروی انسانی مورد نیاز، تجهیزات و منابع مالی بودند.
در ادامه جلسه ، دکتر محمد علی امراللهی، ریاست پارک علم و فناوری یزد ضمن تاکید بر توجه به اسناد بالا دستی فناوری کشور در برنامه ریزی ها اظهار داشت: برگزاری این جلسات بسیار برای پیشرفت و بهبود عملکرد مراکز رشد مفید است
وی از مدیران درخواست نمودکه تمام نیازهای خود را به پارک به صورت شفاف ارائه دهند و مدیران پارک نیز وظیفه دارند در اسرع وقت به آنها رسیدگی کنند چراکه پارک آمادگی هرگونه همکاری با این مراکز را دارد.
  • ۱۶ اسفند, ۱۳۹۰