دومین کارگاه آموزشی «آشنایی با پارک علم و فناوری یزد» چهارشنبه 13 دی ماه 96 با حضور احمد رضا فقیه خراسانی؛ معاون فناوری و نوآوری پارک علم و فناوری یزد، محمدتقی قانعیان؛ مدیر توسعه فناوری سلامت دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی و تنی چند از اعضای هیات علمی دانشکده های دانشگاه علوم پزشکی و مدیران عامل شرکت های منتخب پارک، در سالن جلسات پردیس زیست فناوری و سیستم های پیشرفته برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری یزد، این کارگاه جهت دانش افزایی و توانمندسازی اعضای هیات علمی این دانشگاه و شناساندن پارک به آن ها برگزار شد.
در این کارگاه معاون فناوری و نوآوری پارک علم و فناوری یزد با بیان اینکه پارک علم و فناوری یزد از سال ۱۳۸۲ در چهار حوزه فناوری (زیست فناوری، فناوری اطلاعات، نساجی و انرژی های نو) کار خود را آغاز کرد افزود: به مرور زمان بر اساس نیازهای استان و نیازهای زمانی و مکانی، فعالیت های خود را در حوزه هایی چون نانو تکنولوژی، کاشی و سرامیک، آب و فناوری های نرم گسترش داده است.
فقیه خراسانی با بیان اینکه پارک علم و فناوری با هدف ایجاد یک اکوسیستم برای پرورش ایده ها ایجاد شده است، افزود: در حال حاضر بیش از ۲۰۰ شرکت در پارک علم و فناوری یزد و مراکز وابسته به آن در حال فعالیت هستند و بسیاری از آنها موفقیت های قابل توجهی کسب کرد اند.
وی با اشاره به ظرفیت های بالای دانشگاه علوم پزشکی برای خلق و تجاری سازی ایده ها گفت: با افتتاح مرکز رشد پارک علم و فناوری در دانشگاه علوم پزشکی، زیر ساخت ها برای استفاده از این ظرفیت ها بیش از پیش فراهم می شود.
گفتنی است در این جلسه مدیران عامل شرکت های مستقر در پردیس زیست فناوری و سیستم های پیشرفته به تشریح فعالیت ها و دستاوردهای خود پرداختند و در انتها اعضای هیات علمی دانشگاه شهید صدوقی به بازدید از قسمت های مختلف این مرکز پرداختند.