رئیس پارک علم و فناوری یزد در دیدار با مدیرکل دیوان محاسبات استان؛

داریوش پورسراجیان، رئیس پارک علم و فناوری و فلاطون زاده، مدیرکل دیوان محاسبات استان یزد 9 شهریور سال جاری در محل دیوان محاسبات استان دیدار و گفتگو کردند.
به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری یزد، رئیس پارک علم و فناوری یزد در این دیدار با بیان اینکه با توجه به پتانسیل های غنی موجود بخش اعظمی از نیازهای پژوهشی دستگاه های استان توسط موسسات مستقر در پارک یزد انجام می پذیرد، گفت: در سنوات گذشته سندهای توسعه ای استان یزد به طور کامل توسط شرکت های مستقر در مرکز رشد فناوری های نرم و یا فارغ التحصیلان این مرکز تنظیم و ارائه شده است.
به گفته وی، شرکت های مستقر باید تعامل بیشتری با بخش خصوصی برقرار و در فضای حقیقی کسب و کار فعالیت کنند، زیرا در این صورت نتیجه بهتری کسب خواهند کرد.
پورسراجیان همچنین با بیان اینکه پذیرش شرکت های بین المللی برای فعالیت در این مجموعه به عنوان ایجاد الگو برای موسسات فناور مستقر از جمله اقداماتی است که در آینده ای نه چندان دور در دستور کار این پارک قرار خواهد گرفت گفت: امیدواریم طی این اقدام انتقال علم و تکنولوژی در عمل اتفاق بیافتد.
وی ادامه داد: برای تامین نیروی انسانی کارآمد باید بر روی دانش آموزان سرمایه گذاری کرد که خوشبختانه این مجموعه به پشتوانه همین عقیده توانسته اختراعات بسیاری را در مرکز نوآوری پارک یزد به ثبت برساند.