به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری یزد، گروه معماران صفه هنر ایرانیان فعالیت خود را از سال 1391 در زمینه معماری، خدمات فنی مهندسی و طراحی گرافیکی با استقرار در پارک علم و فناوری یزد به صورت رسمی آغاز نمود.
«سیدجعفر امیریان» مدیرعامل شرکت صفه هنر ایرانیان درباره هدف تاسیس این شرکت گفت: هدف از تشکیل این شرکت، ارتقای کیفیت فضاهای زندگی از طریق طراحی و تولید عناصر و جزئیات معماری با استفاده از نیازها و تکنولوژی روز بوده و به همین منظور این شرکت به مطالعه و بررسی متریال های مختلف و نقاط قوت و ضعف هریک پرداخت که در نهایت بتن مسلح به الیاف شیشه (GFRC) به عنوان متریال مناسب انتخاب گردید.
وی افزود: از مزایای بتن GFRC میتوان به پایداری بالا، خصوصیات مکانیکی ویژه، شکل پذیری، کیفیت سطحی و بصری خوب، قیمت مناسب، در دسترس بودن مواد اولیه اصلی (سیمان و سنگدانه) و امکان تولید انبوه اشاره کرد.
امیریان ادامه داد: ما با تکیه بر تجربه چند ساله، بهره وری از دانش و توان فنی نیروهای جوان خود و استفاده از روش های روز دنیا، پس از کسب مجوز فناوری از وزارت علوم، اقدام به تولید محصولاتی همچون انواع پنل های مشبک؛ قابل استفاده در نماهای ساختمانی، فضاهای داخلی، جداره ها و فضاهای شهری، نورپردازی و مبلمان شهری شامل انواع نیمکت، چراغ های چمنی، گلدان، زباله دان و گریتینگ درخت کردیم.
وی در ادامه اظهار کرد: فعالیت و توانایی شرکت محدود به موارد فوق نبوده و امکان طراحی و تولید انواع پنل ها و قطعات بتنی مطابق با خواست کارفرما وجود دارد. همچنین طراحان و متخصصان حوزه معماری و طراحی شهری می توانند جهت تولید عناصر و جزئیات مورد نیاز خود با شرکت صفه در تماس باشند.
امیریان افزود: شرکت صفه هنر ایرانیان در تلاش است با طراحی خاص و منحصر به فرد متناسب با هویت و الگوهای فرهنگی و اصیل ایرانی – اسلامی درکنار خلاقیت، زیبایی و کارآیی را به چهره فضاهای شهری باز گرداند.
مدیرعامل شرکت صفه هنر ایرانیان با اشاره به حمایت های پارک علم و فناوری یزد از شرکت های فناور خاطر نشان کرد: دریافت وام از صندوق پژوهش و فناوری استان و برگزاری کلاس های مشاوره برای راه اندازی کسب و کار فناورانه از جمله کمک های پارک بوده است.
امیریان در پایان با بیان اینکه مشکل اصلی شرکت های فناور مشکل مالی است افزود: نبود آزمایشگاه مجهز در پارک یزد یکی از مشکلات شرکت است که مجبور هستیم برای آزمایش مواد، هزینه زیادی را پرداخت کنیم.

  • ۱۰ آبان, ۱۳۹۶