رئیس و معاون فناوری و نوآوری پارک علم و فناوری یزد به همراه مدیرعامل شرکت روابط عمومی روماک (مجری روابط عمومی پارک) روز چهارشنبه 29 مرداد 99 با حضور در دفتر نمایندگی خبرگزاری های ایسنا، ایرنا و نشریه صمت، ضمن تبریک روز خبرنگار، از تعامل خوب این رسانه ها با پارک یزد تقدیر کردند.
لطفی در دفتر خبرگزاری ایسنا وضعیت انعکاس اخبار حوزه علم و فناوری در استان را نامناسب دانست و افزود: اکوسیستم یزد در زمینه اقتصاد دانش بنیان حرف‌های زیادی برای گفتن دارد اما متاسفانه در مورد انعکاس اخبار و عملکرد، مظلوم واقع شده است.
وی بر راه‌اندازی دبیرخانه رسانه‌ای قدرتمند برای اکوسیستم نوآوری در استان با مشارکت فعالانه رسانه ها و نهادهای موثر در اکوسیستم تاکید کرد.
شکوهی نیز با بیان اینکه پایه گذاری بستر اعتماد از طریق رسانه‌ها امکان‌پذیر است، گفت: رسانه‌ها می‌توانند در توسعه اکوسیستم فناوری نقش موثری ایفا کنند بنابراین از ایجاد چنین مجموعه ای حمایت خواهیم کرد.
باصولی، رئیس سازمان جهاد دانشگاهی استان یزد نیز با بیان اینکه خبرگزاری ایسنا یک خبرگزاری غیردولتی است که در سال ۱۳۸۰ در مجموعه جهاد دانشگاهی راه اندازی شد، گفت: بی طرفی، صحت، سرعت و دقت از اصول این خبرگزاری است.
لطفی در بازدید از خبرگزاری ایرنا نیز ضمن تقدیر از تعامل خوب این رسانه با پارک یزد، احداث پردیس جامع پارک، توسعه ناحیه نوآوری و احداث کارخانه نوآوری را از مهم ترین برنامه های پارک دانست و گفت: تحقق اکوسیستم نوآوری در استان نیازمند جلب مشارکت‌های بخش خصوصی است.
رئیس پارک یزد با تاکید بر نقش رسانه ها در معرفی شرکت های دانش بنیان و فناور، گفت: اطلاع رسانی، حلقه گمشده حوزه علم و فناوری است به طوری که بسیاری از ایده ها چون مرکز نوآوری، انجمن نخبگان، صندوق پژوهش و فناوری، تجاری سازی علوم انسانی و هنر در پارک یزد شکل گرفته و به دلیل عدم اطلاع رسانی درست، بعدها در مرکز کشور مورد بهره برداری قرار گرفت.
معاون فناوری و نوآوری پارک علم و فناوری یزد هم در این دیدار بر لزوم بسترسازی برای توسعه علم و فناوری در استان تاکید کرد و افزود: رسانه‌ها می‌توانند در جلب اعتماد بین سه رکن توسعه اکوسیستم نوآوری یعنی صاحب ایده، کارآفرین و سرمایه گذار نقش موثری ایفا کنند
کاظم شاملو، مدیر خبرگزاری ایرنا استان یزد نیز در این بازدید با تاکید بر نقش مهم اطلاعات و ارتباطات در دنیای امروز، گفت: هیچ چیز در دنیا به اندازه اطلاعات و ارتباطات ایجاد ثروت نمی کند و گواه این موضوع کمپانی های بزرگ اقتصادی مانند فیس بوک و آمازون است.
زینب زارع، سرپرست نشریه صمت استان یزد نیز ضمن تشکر از حضور رئیس پارک یزد در دفتر این نشریه، بر لزوم ایجاد ارتباط بین دو مجموعه تاکید کرد.
وی افزود: نشریه صمت به دلیل ارتباط با صاحبان صنایع کشور نقش مهمی در معرفی شرکت های پارک دارد.
گفتنی است، در پایان بازدید هدایایی از محصولات شرکت های چادیشو و بافت گستر (مستقر در پارک یزد) به پاس قدردانی، به مدیران این سه رسانه اهدا شد.