معاون فناوری و نوآوری پارک علم و فناوری یزد در سی امین بازدید خود از مؤسسات فناور مستقر در پارک علم و فناوری، روز شنبه 25 شهریور با حضور در شرکت پارس کنترل کویر، از نزدیک در جریان فعالیت این شرکت قرار گرفت.
به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری یزد، مدیرعامل شرکت پارس کنترل کویر در این بازدید درخصوص راه اندازی شرکت اظهار داشت: شرکت پارس کنترل کویر در سال 84 ثبت شد و در زمینه تولید نرم افزارهای اتوماسیون صنعتی و کنترل پروسه خطوط تولید، آغاز به کار کرد.
داوود باغستانی افزود: ایده اولیه راه اندازی شرکت به دلیل همکاری من با شرکت صنایع فولاد آلیاژی یزد در سال 76 بود که در آن زمان برای اولین بار با مقوله اتوماسیون صنعتی آشنا و به آن علاقه مند شدم.
وی اضافه کرد: از سال 89 در پارک علم و فناوری یزد پذیرفته شدیم و بعد از مستقر شدن در مرکز اقبال به دلیل فضای علمی و پژوهشی حاکم بر این مرکز، فعالیت های شرکت به صورت تحقیقاتی و علمی ادامه یافت.
مدیرعامل شرکت پارس کنترل کویر اظهار داشت: تا کنون قراردادهای متعددی با شرکت های بزرگ مانند شرکت مجتمع صنایع لاستیک یزد، شرکت سنگ آهن مرکزی ایران، کارخانه زغالشویی طبس و مجتمع فولاد هرمزگان منعقد کرده ایم.
باغستانی عدم وجود ارتباط موثر بین صنعت و شرکت های مستقر در پارک علم و فناوری یزد را یکی از مشکلات پیش روی شرکت ها دانست و خاطر نشان کرد: پارک یزد می تواند با ایجاد سامانه ارتباطی و معرفی شرکت ها به شرکت شهرک های صنعتی استان یزد این مسئله را حل کند.
معاون فناوری و نوآوری پارک یزد نیز در این بازدید عنوان کرد: اطلاع رسانی در خصوص دستاوردهای ارائه شده شرکت های مستقر در پارک به رسانه ها، یکی از وظایف پارک یزد در راستای حمایت معنوی از شرکت هاست که افزایش ارتباط شرکت ها با روابط عمومی می تواند در این امر موثر باشد.
احمدرضا فقیه خراسانی در پایان اظهار کرد: هم افزایی میان شرکت های مستقر در مرکز اقبال و آشنایی با توانمندی های یکدیگر به منظور همکاری در پروژه ها و انعقاد قراردادها فلسفه وجودی پارک علم و فناوری یزد است.
گفتنی است در ادامه این بازدید در خصوص برند سازی، تکنیک های بازاریابی، ضمانت نامه های بانکی و تسهیلات ارائه شده توسط صندوق پژوهش و فناوری استان نیز بحث و تبادل نظر شد.

  • ۲۵ شهریور, ۱۳۹۶