مرتضی افتخاری، رئیس مرکز تحقیقات آب ایران به همراه جوادیان زاده مدیر مرکز ملی باروری ابرها از مجموعه پارک علم و فناوری یزد و دستاوردهای مرکز توسعه فناوری آب بازدید نموده و در جلسه‌ای با هیات رئیسه پارک، راهکار‌های توسعه مناسبات را بررسی نمودند.

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری یزد، افتخاری در این جلسه با اشاره به توانمندی ها و ظرفیت های پارک علم و فناوری یزد و به ویژه دستاوردهای موسسات فناور که قابل عرضه و رقابت در بازار می‌باشند، فناوری را حلقه تکمیلی فعالیت های پژوهشی مرکز تحقیقات آب ایران دانست.

وی با اشاره به سابقه تاریخی فعالیت‌های این مرکز تحقیقاتی به عنوان بزرگترین و قدیمی‌ترین مرکز تخصصی تحقیقاتی مرتبط با آب کشور، طراحی مسیرهایی برای عرضه دستاوردهای پژوهشی در بازار را یکی از دغدغه های بزرگ بخش مدیریت آب در ایران دانست.

وی افزود: در جلسات و مراودات گذشته با مرکز توسعه فناوری آب و به ویژه فعالیت های این مرکز در بخش توسعه تکنولوژی و اجتماعی‌سازی مساله آب که اقداماتی ارزشمند و شایسته توجه ویژه در سطح عالی مدیریتی آب است آشنا شده و بر این اساس برای توسعه همکاری‌های طرفین در قالب طرح‌هایی مشترک آماده و علاقه مندیم.

داریوش پورسراجیان، رئیس پارک علم و فناوری یزد نیز در این جلسه ضمن خیر مقدم و خوش آمد به میهمانان به تشریح فعالیت‌های پارک علم و فناوری یزد در بخش آب پرداخت.

وی موضوع آب را مساله ای فراگیر دانست و فعالیت مؤثر در جهت کنترل دامنه معضلات مربوط به بی آبی را حاصل همکاری و هم افزایی همه دستگاه ها و به ویژه استفاده از ظرفیت های بخش خصوصی و موسسات دانش بنیان در این بخش دانست.

پورسراجیان اظهار داشت: پارک علم فناوری یزد براساس ماموریت های سازمانی خود کمک به توسعه تکنولوژی به منظور کنترل مصرف آب را بطور جدی دنبال می‌کند و امیدوار است در این مسیر از مشورت و مساعدت نهادهایی همچون مرکز تحقیقات آب ایران استفاده نماید.

تنظیم تفاهمنامه همکاری به منظور ترسیم مسیر توسعه مناسبات در آینده و نیز بررسی راهکارهای کمک به توسعه محصولات در برخی از واحدهای فناوری از مصوبات این جلسه پربار بود.

گفتنی است پیش از آغاز این جلسه افتخاری و همراهان به همراه مدیر مرکز توسعه فناوری آب از برخی موسسات فناور در بخش آب بازدید داشته و از نزدیک در جریان دستاوردها و مشکلات آنان قرار گرفت.