فرزاد حجازی؛ عضو هیات علمی و رئیس مرکز انتقال تکنولوژی دانشگاه UPM مالزی 7 فروردین ماه 96 از بخش های مختلف پارک علم و فناوری یزد بازدید و از نزدیک با فعالیت های شرکت های فناور مستقر در این پارک آشنا شد.

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری یزد، فرزاد حجازی در جلسه ای که با حضور تقی فرهنگ نیا، مدیر مرکز رشد فناوری اطلاعات و ارتباطات پارک علم و فناوری یزد، نوشین فیروزفرد، مدیر مرکز نوآوری این پارک و جمعی از مشاورین مرکز نوآوری برگزار شد، به معرفی دانشگاه UPM، فعالیت ها و دستاورد هایش پرداخت.

حجازی با بیان اینکه دانشگاه پوترا ( UPM مالزی) با 30 سال سابقه در رده 270 ام دانشگاه های جهان قرار دارد، اظهار داشت: این دانشگاه 5 ستاره بوده و در بین دانشگاه های جوان مقام 17 ام را داراست.

وی یکی از کلیدی ترین دلایل موفقیت دانشگاه UPM را تکیه بر نوآوری و داشتن مرکز نوآوری و تجاری سازی دانست و گفت: در مرکز نوآوری این دانشگاه شورای 5 نفره از دانشگاه، صنعت و دولت طرح های اولیه را بررسی و در صورت پذیرش حمایت های لازم از جمله تکمیل فرآیند اختراع، ثبت آن و رفع موانع حقوقی صورت می گیرد.

در این جلسه همچنین پیرامون همکاری های فیمابین پارک علم و فناوری یزد و دانشگاه پوترا از قبیل برگزاری دوره ها، همایش های مورد نیاز، همکاری در نمایشگاه های مختلف، استفاده از آزمایشگاه ها و تجهیزات آزمایشگاهی دانشگاه UPM، برقراری ارتباط بین متخصصین ایران و مالزی و ارائه و فروش محصولات بحث و تبادل نظر صورت گرفت.

گفتنی است فرزاد حجازی، نماینده دانشگاه UPM مالزی از چند طرح مرکز نوآوری، مراکز رشد فناوری اطلاعات و ارتباطات و زیست فناوری و چندین شرکت فناور مستقر در پارک یزد بازدید کرد.

  • ۸ فروردین, ۱۳۹۶