مدیرکل آموزش و پرورش استان در جلسه هم اندیشی هشتمین دوره مسابقات ابتکارات و نوآوری دانش آموزی؛

جلسه هم اندیشی هشتمین دوره مسابقات ابتکارات و نوآوری دانش آموزی در پارک علم و فناوری یزد برگزار شد.

در این نشست که با حضور مدیرکل آموزش و پرورش استان یزد، رئیس پارک علم و فناوری یزد، معاون فناوری و نوآوری پارک یزد، معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان و رئیس بنیاد نخبگان استان یزد برگزار شد، پیرامون برگزاری هشتمین دوره این مسابقات بحث و تبادل نظر صورت گرفت.

احمد شیرزاد، مدیرکل آموزش و پرورش استان یزد در این نشست با اشاره به استقبال گسترده دانش آموزان از هفتمین دوره مسابقات ملی ابتکارات و نوآوری دانش آموزی گفت: بازخوردهای مثبت نشان می دهد، این مسابقات قابلیت برگزاری در سطح فرا ملی نیز دارد.

وی با بیان اینکه باید عملکردمان در تمام زمینه ها شفاف باشد، افزود: لازم است برای تحقق اهداف مان به دانش آموزان انگیزه دهیم و سپس در راستای تقویت انگیزه ها گام برداریم.

داریوش پورسراجیان، رئیس پارک علم و فناوری یزد نیز با تاکید بر لزوم تعامل میان اداره کل آموزش و پرورش یزد، بنیاد نخبگان و پارک علم و فناوری یزد تصریح کرد: این تعامل به طور قطع زمینه ساز اتفاقات ارزشمندی خواهد بود.

احمدضا فقیه خراسانی، معاون فناوری و نوآوری پارک علم و فناوری یزد با ابراز خرسندی از بازخوردهای مثبت شرکت کنندگان و مسئولین کشوری نسبت به هفتمین دوره این مسابقات گفت: خوشبختانه این تفکر که رشد خلاقیت باید از دوران دانش آموزی مورد توجه قرار گیرد در حال نهادینه شدن است.

وی با اشاره به تفام نامه منعقد شده میان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و وزارت آموزش و پرورش در راستای ایجاد مراکز رشد دانش آموزی گفت: استان یزد باید این فرصت را غنیمت دانسته بالاترین بهره را از آن ببرد.

فقیه خراسانی افزود: خوشبختانه استان یزد در این راه نیز پیشقدم بوده و بدیهی است مواردی که در تفاهم نامه مذکور آمده، از مدت ها پیش در این استان در حال اجرا است.

وی همچنین بر فعالیت دائمی دبیرخانه مسابقات ابتکارات و نوآوری تاکید کرد و گفت: در این راه اما حمایت های آموزش و پرورش غیر قابل انکار است.

محمود زارع معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش استان یزد نیز با اشاره به جایگاه آموزش و پرورش در برگزاری مسابقات، المپیادهای دانش آموزی اظهار داشت: اگر اعتبارات و حمایت ها فراهم باشد، در زمینه اجرا هیچ مشکلی نداریم.

مصطفی شاه‌نظری، رئیس بنیاد نخبگان استان یزد نیز در این نشست گفت: یزد با پتانسیل غنی موجود می تواند یکی از استان های پیشگام برای استقرار مرکز رشد دانش آموزی در کشور باشد.

وی با اشاره به تجربه ارزشمند مرکز نوآوری پارک علم و فناوری یزد خاطر نشان کرد: این تجربه می تواند به مرکز رشد دانش آموزی نیز منتقل شود