محمدعلی طالبی، استاندار یزد در آیین افتتاح نمایشگاه مجازی دستاوردهای پژوهشی، فناوری و فن بازار استان با بیان اینکه 18 آذر به دلیل آغاز اتفاقات خوب در حوزه علم و فناوری استان باید برای همیشه در حافظه مردم یزد نقش ببندد، گفت: صدور موافقت نامه اصولی ایجاد نخستین پهنه علم و فناوری کشور در استان یزد یکی از این اتفاقات مهم و مبارک است.

وی افزود: موافقت نامه اصولی ایجاد پهنه علم و فناوری اقبال با پیگیری‌های صورت گرفته صادر شده و با تفاهم نامه ای که امروز به امضا رسید، دستگاه‌های ذیربط استانی اقدامات و فعالیت ها را سامان می دهند تا انشاالله بتوانیم در کمترین فرصت مجوز نهایی این پهنه را بگیریم.
طالبی پهنه علم و فناوری اقبال را اولین پهنه ایجاد شده در کشور دانست و گفت: با ایجاد این پهنه یک ظرفیت بسیار خوب و نامحدود برای فعالیت و استقرار شرکت‌های فناور ایجاد می شود.
استاندار یزد با بیان اینکه شکل گیری پهنه اقبال به عمومی شدن حوزه علم و فناوری و پیوند بیشتر آن با جامعه و مردم کمک می کند، گفت: با ایجاد این پهنه در دل شهر، هم نوایی و هم رنگی خوبی با زندگی و جامعه در فعالیت‌های شرکت های علمی و فناوری استان شکل گرفته و نمود بسیار خوبی از همکاری و تعامل دستگاه‌های استانی مختلف که طلیعه آن همراهی و تفاهم همه دستگاه های ذیربط و امضای این تفاهم نامه است، در ایجاد چنین ظرفیتی در استان خواهیم داشت.
طالبی ابراز امیدواری کرد: این ظرفیت خوب در استان خیلی سریع به وجود بیاید تا از آن در جهت شعارها و برنامه‌های کلانی که در توسعه حوزه علم و فناوری و تحقق اقتصاد دانش بنیان در استان مطرح کردیم، استفاده کنیم.