طی مراسمی تفاهم نامه همکاری میان پارک علم و فناوری یزد و دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد با حضور محمد مهدی لطفی، رئیس پارک علم و فناوری یزد، شهرام شکوهی، معاون فناوری و نوآوری پارک، محمد قویدل، مدیر روابط عمومی و امور بین الملل پارک و محمدرضا میرجلیلی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شهید صدوقی یزد، و اعضای هیات رئیسه دانشگاه، اول اردیبهشت 99 در دفتر رئیس دانشگاه علوم پزشکی به امضا رسید.
به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری یزد، این تفاهم نامه با هدف راه اندازی و مدیریت پردیس فناوری سلامت و مرکز مطالعات علم و فناوری در دانشگاه و استفاده از ظرفیت های طرفین به منظور گسترش تعاملات بین الملل دانشگاه و پارک منعقد شده و طی آن، پارک علم و فناوری یزد به اقداماتی از قبیل مدیریت عمومی پردیس فناوری( مرکز نوآوری، مرکز رشد ساختمان چند مستاجره، سایت استقرار شرکت های دانش بنیان) با هماهنگی دانشگاه، راه اندازی و مدیریت مرکز نوآوری در محل دانشگاه، حمایت مالی بلاعوض از طرح های پذیرفته شده، اولویت در ارائه طرح های فن آفرینی و کارآفرینی دانشگاه به صندوق پژوهش و فناوری استان یزد و …. متعهد شده و دانشگاه نیز انجام اموری مانند تامین فضای فیزیکی مناسب فعالیت های پردیس فناوری سلامت، فراهم آوردن امکان استفاده از امکانات آزمایشگاهی و کارگاهی و امکان استفاده از خدمات مشاوره اعضای هیات علمی، کمک به برگزاری برنامه ها و رویدادهای کارآفرینی، ایجاد بستر مناسب برای شکل گیری هسته های فناور از طریق همکاری با مراکز رشد و نوآوری و …. را پذیرفت .
گفتنی است، در پایان جلسه محمدمهدی لطفی، رئیس پارک علم و فناوری یزد و هیئت همراه، از مرکز رشد واحدهای فناور دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد بازدید نموده و از نزدیک با فعالیت شرکت های مستقر در این مرکز آشنا شدند.