در حاشیه برگزاری پانزدهمین نشست مشترک سالیانه روسای پارک های علم و فناوری و مراکز رشد کشور، تفاهم نامه همکاری میان پارک علم و فناوری یزد و پارک زیست فناوری خلیج فارس به امضای داریوش پورسراجیان، رئیس پارک علم و فناوری یزد و محمود رضا آقا میری رئیس پارک زیست فناوری خلیج فارس رسید.

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری یزد، این تفاهم نامه به منظور برقراری ارتباط نظام مند و بهره گیری از توانمندی های علمی و فنی و ظرفیت های موجود و توسعه همکاری های علمی، فنی، تولیدی، دانش بنیان و پژوهشی بین این دو پارک منعقد شد.

حمایت از ایجاد، توسعه و استقرار واحدهای R&D صنایع در هردو پارک، حمایت از اجرای طرح های تولیدی، فناورانه و پژوهشی مورد نیاز صنایع، حمایت از شرکت ها و طرح های تولیدی موردنیاز طرفین، برگزاری مشترک نمایشگاه ها و جشنواره های مرتبط، همکاری در خصوص جذب اعتیارات و منابع مالی و ایجاد فرصت های سرمایه گذاری های مشترک، فراهم نمودن شرایط و زمینه لازم برای استفاده از امکانات آزمایشگاهی، کتابخانه ای، رفاهی و تجهیزاتی طرفین جهت استفاده پژوهشگران و شرکت های مستقر در هر پارک بخشی از تعهدات طرفین این تفاهم نامه است.

گفتنی است جلسه امضای این تفاهم نامه با حضور روسای پارک های علم و فناوری یزد و زیست فناوری خلیج فارس در تاریخ چهارم اسفندماه در پارک زیست فناوری خلیج فارس برگزار شد.

  • ۸ اسفند, ۱۳۹۵