طی مراسمی تفاهم نامه همکاری میان پارک علم و فناوری یزد و دانشگاه یزد با حضور مدیران این دو مجموعه 23 شهریور 95 در سالن کنفرانس دانشگاه یزد به امضای داریوش پورسراجیان رئیس پارک و محمدصالح اولیاء، رئیس دانشگاه یزد رسید.

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری یزد، این تفاهم نامه در راستای راه اندازی و مدیریت پردیس فناوری (مرکز نوآوری، مرکز شتاب دهی، مرکز رشد، ساختمان چندمستأجره و سایت استقرار شرکت های دانش بنیان) در دانشگاه یزد منعقد شد.

داریوش پورسراجیان، رئیس پارک علم و فناوری یزد در نشست حاشیه ای امضای تفاهم نامه با بیان اینکه خوشبختانه استان یزد در بسیاری از زمینه ها در وزارت علوم و کشور پیشرو بوده است، گفت: امیدواریم با امضای این تفاهم نامه و همکاری میان پارک یزد و دانشگاه، نسخه عملی جدیدی در زمینه همکاری پارک ها و دانشگاه ها به وزارت علوم ارائه شود.

وی ضمن تقدیر از نگاه عمیق و مثبت ریاست دانشگاه یزد به مقوله فناوری ، گفت: با توجه به اشراف کامل رئیس دانشگاه یزد به کار پارک ها به طور قطع این تفاهم نامه آغاز یک همکاری خوب و مفید بین دو نهاد خواهد بود.

محمد صالح اولیاء، رئیس دانشگاه یزد نیز در این نشست با بیان اینکه زنجیره پارک و دانشگاه به هم پیوسته است و خروجی های دانشگاه در پارک مشغول هستند،گفت: با وجود اینکه تاکنون همکاری های خوبی بین مجموعه پارک علم و فناوری یزد و دانشگاه یزد صورت گرفته است، امیدواریم با امضای این تفاهم نامه همکاری ها به صورت جدی تر و عملیاتی صورت گیرد.

وی تصریح کرد: آینده در گرو هم افزایی این دو نهاد است زیرا توسعه شرکت های دانش بنیان و توسعه فناوری، با ایجاد ارتباط بین دانشگاه و پارک سرعت بیشتری می گیرد.

در ادامه نیز احمدرضا فقیه خراسانی، معاون فناوری و نوآوری پارک یزد ضمن ابراز خرسندی از امضای این تفاهم نامه خواستار تشکیل سریع شورای راهبری و ایجاد قوانین و مقررات برای پذیرش شرکت ها شد.

شهرام شکوهی ، معاون پشتیبانی پارک یزد نیز با اشاره به تجارب موفق در دنیا، گفت: امیدواریم این همکاری جهشی در توسعه اقتصاد دانش بنیان استان یزد ایجاد کند.

محمدمهدی لطفی، معاون پژوهشی دانشگاه یزد نیز امضای این تفاهم نامه را نقطه عطفی در روابط بین دو نهاد دانست و ضمن تشکر از مدیران دو مجموعه، اظهار داشت: مهم ترین مزیت دانشگاه ها، تربیت نیروی انسانی است و پارک علم و فناوری نیز باید تجربه اش را در حوزه مدیریت فناوری در اختیار دانشگاه قرار دهد.

گفتنی است، در این نشست، محمد قویدل، مدیر امور بین الملل پارک، محمد خامسی، مدیر روابط عمومی پارک یزد و جمعی از معاونین و مسئولین دانشگاه یزد حضور داشتند.