جلسه کارگروه تعاملات بین الملل با عنوان «فرصت های استارتاپی در بازار جهانی و نحوه بهره برداری در شرایط تحریم» با حضور علی مدرسی؛ موسس شرکت تدبیر و توسعه پرنیان و مدیرعامل شرکت آزالیا در کانادا، محمد سپهر، مدیر عامل صندوق پژوهش و فناوری استان یزد، محمد قویدل؛ مدیر روابط بین الملل پارک علم و فناوری یزد و جمعی از مدیران عامل شرکت های مستقر در پارک‌، چهارشنبه 4 مهر 97 در محل سالن اجتماعات مرکز اقبال برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری یزد، علی مدرسی؛ موسس شرکت تدبیر و توسعه پرنیان و مدیرعامل شرکت آزالیا در کانادا، با بیان اینکه اعمال تحریم ها علیه ایران در گمرکِ کشورهای امریکای شمالی با جدیت اجرا می شود، ادامه داد: در حال حاضر می توان از درگاه اینترنت و وب و در قالب دفتر مبادلات ایران و کانادا مبادلاتی با کشورهای دیگر انجام داد.
علی مدرسی تصریح کرد: در بازار آزاد کشورهای آمریکای شمالی به رقبا اجازه ی فروش محصول خود با کیفیت و قیمت دلخواه خود داده شده است، لذا قبل از هراقدامی برای تجارت در سطح بین الملل باید بتوان سطح کیفی و قیمت ها را وارد رقابت جهانی کرد.
موسس شرکت تدبیر و توسعه پرنیان، توسعه ی وب، دیجیتال مارکتینگ و تامین محتوا را از راه های کسب درآمدِ خارجی درداخل ایران برشمرد و افزود: توسعه خدمات نرم افزاری و سخت افزاری و فعالیت های مغزافزاری از جمله فعالیت هایی است که می تواند برای کشور ارز آوری داشته باشد.
علی مدرسی همچنین به شیوه ی کاری با عنوان فریلنس با ترجمه ی زبانیِ آزادکاری اشاره کرد و این روش کاری را برای علاقه مندانِ کار در بازار جهانی در مدت تحریم ها تشریح کرد.
مدیرعامل شرکت آزالیا، کار این شرکت را برنامه ریزی و مشاوره برای تبادلات تجاری شرکت های ایرانی در کانادا عنوان کرد و روش ها و سایت هایی که می تواند در ارزآوری و تجارت جهانی به ایرانیان مقیم کشور کمک کند را معرفی نمود.
مدرسی همچنین جایگاه پارک های علم و فناوری در جهان را ویژه عنوان کرد و افزود: امروزه جهان متوجه سودآوری زیادِ استارتاپ ها در پارک های علم و فناوری شده است؛ تا جائی که امانوئل مکرون؛ رئیس جمهور فرانسه شیوه ی مدیریتی خود را استارتاپی عنوان کرده است .
گفتنی است، سلسله نشست های کارگروه تعاملات بین الملل زیر نظر واحد بین الملل پارک علم و فناوری یزد برگزار می شود.