آئین افتتاحیه واحد تولید اسید آلی شرکت پترو اکتان ایساتیس چهارشنبه 22 آذر ماه با حضور ابوالفضل رضوی؛ معاون توسعه روستایی ومناطق محروم کشور، محمد یارمند؛ مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری یزد، علیرضا عرشیان؛ بخشدار زارچ و شهرام شکوهی؛ معاون پشتیبانی پارک علم و فناوری یزد برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری یزد، سید ابوالفضل رضوی معاون توسعه روستایی و مناطق محروم رییس جمهور، در آئین افتتاح واحد تولید شرکت پترواکتان ایساتیس با اشاره به قرار گرفتن مجموعه در دهستان اله آباد زارچ گفت: تا زمانی که توسعه کشور از محلات آغاز نشود، مشکل اقتصادی و توسعه کشور رفع نمی شود.
وی مردمی کردن اقتصاد کشور را یکی از ضرورت های اجرایی در راستای رسیدن به اهداف توسعه اقتصادی و اشتغال پایدار عنوان کرد و گفت: معمار کبیر انقلاب اسلامی بعد از پذیرش قطع نامه به تمام مسئولان و دست اندرکاران تاکید کردند که زمینه لازم برای حضور مردم به ویژه مستضعفان در فعالیت های اقتصادی را فراهم کنند.
وی با اشاره به دانش بنیان بودن فعالیت های شرکت پترواکتان ایساتیس گفت: حمایت از فعالیت های دانش بنیان از دیگر ضرورت های توسعه ای کشور است. همچنین طرح های اقتصادی که با روش سنتی فعالیت می کنند، حتما وام گیرنده را با شکست در فعالیت اقتصادی مواجه می کند.
رضوی با توجه به دانش بنیان بودن فعالیت های شرکت، خطاب به مسئولان استان گفت: باید تمامی امکانات مالی و غیر مالی لازم برای توسعه این مجموعه در اختیار مسئولان این واحد تولیدی قرار گیرد.
در ادامه این آئین، محمد حسین طیب پور مدیر عامل شرکت پترو اکتان ایساتیس با بیان دستاوردهای این شرکت گفت: واحد تولیدی اسید آلی شرکت پترو اکتان ایساتیس دومین تولید کننده کاپریلیک اسید در خاورمیانه محسوب می شود و در جمع 5 کشور تولید کننده این محصول جایگاه ویژه ای خواهد داشت.
وی با اشاره به ایجاد اشتغال برای 18 نفر در این شرکت تولیدی گفت: در صورت ادامه حمایت ها از مجموعه تعداد افراد شاغل به 40 نفر افزایش خواهد یافت.
در ادامه این مراسم مدیر عامل شرکت بخش های مختلف واحد تولیدی را به معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور نشان دادند و درباره نحوه عملکرد هر کدام از بخش ها توضیحاتی را ارائه کردند.