طرح تولید آجرنمای عایق با حضور غلامی، مدیر ارزیابی طرح های صندوق کارآفرینی امید، محسن صادقیان، معاون عمرانی استانداری یزد، محمد امامی، مدیر صندوق کارآفرینی استان یزد، هادی هادی نسب، فرماندار اشکذر و تقی فرهنگ نیا، مدیر پردیس علوم انسانی و هنر افتتاح شد.
به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری یزد، مجری این طرح شرکت ابتکار نمای کویر رستاق اشکذر و مشاور و یکی از ایده پردازان آن، شرکت اقتصاد دانش بنیان از شرکت های مستقر در پارک علم و فناوری یزد بوده و از ویژگی ها و مزایای این طرح می توان به حذف پل های حرارتی در عایق سازی ساختمان، قفل شوندگی مصالح ساختمان با یکدیگر و رعایت مبحث 19 مقررات ملی ساختمان اشاره کرد.
محسن صادقیان، معاون عمرانی استانداری یزد بر لزوم استفاده از شرکت های دانش بنیان و ظرفیت های آن ها تاکید کرد و گفت: با استفاده از دانش شرکت های دانش بنیان بخش بسیار زیادی از مصرف آب و گاز توسط این طرح کاهش می یابد و به حفظ و صرفه جویی در مصرف کمک می کند.
وی ابراز امیدواری کرد: با همدلی و همکاری دستگاه ها و نهادها نرخ بیکاری در استان به زیر 10 درصد کاهش یابد.
محمد امامی، مدیر صندوق کارآفرینی استان یزد نیز با بیان اینکه رسالت صندوق کارآفرینی امید ارائه تسهیلات اشتغال است و به این طرح تسهیلات 3 درصدی پرداخت شده است، گفت: این طرح در استان ظرفیت های خوبی دارد و مواد اولیه آن از ضایعات است و صندوق کارآفرینی امید به این موضوع توجه نمود و تسهیلات لازم برای این طرح را پرداخت.
وی یکی از طرح های صندوق کارآفرینی امید را طرح روستای بدون بیکار عنوان کرد و گفت: در این طرح به روستا هایی که ظرفیت ایجاد طرح و اشتغال زایی دارند از طریق قرض الحسنه تسهیلات 4 درصدی ارائه می شود.
هادی هادی نسب، فرماندار اشکذر در مراسم افتتاح طرح ابراز امیدواری کرد: در سال رونق تولید که امر تولید مورد توجه رهبری هم قرار دارد این شهرستان بتواند گام های مهمی در زمینه ی تولید برداشته و در فضای تحریم ایجاد شده به خود کفایی برسد.
گفتنی است، شرکت مطالعات و پژوهش های اقتصاد دانش بنیان در سال 1388 با هدف نهادینه سازی اقتصاد دانایی محور در استان یزد در پارک علم و فناوری یزد مستقر و فعالیت خود را در زمینه مطالعات و پژوهش های اقتصادی و امکانسجی پروژه های سرمایه گذاری آغاز کرد.