شرکت تولیدی بازرگانی شیررضا که پایه های تولید آن با پشتوانه تجربه ای حدود نیم قرن (درسال1342 با احداث کارگاه و فروشگاه) توسط حاج حسین دهقان بنا نهاده شد، به عنوان تولید کننده فراورده های کنجدی به همراه محصولات دیگری از قبیل فالوده یزدی و انواع عرقیجات گیاهی و فعالیت می کند.
پس از درگذشت شیر حسین بزرگ در سال 1377، فرزند بزرگ ایشان حاج محمد رضا دهقان ملقب به شیررضا مسئولیت توسعه این واحد کارگاهی را به عهده گرفته و این مجموعه تاکنون علاوه بر تولید محصولات متنوع بر کیفیت محصولات متمرکز شود، از طریق شناسایی نیازهای جامعه، تولید و تامین سریع سفارشات در سطح کشور به بهترین نحو و در نهایت دستیابی به بالاترین سطح رضایت مندی مشتریان، به یکی از موفق ترین مجموعه های صنایع غذایی در کشور تبدیل شده است.
گروه تولیدی حلوا شکری شیررضا از سال 1390 با هدف صادرات محصولات ایرانی در بازار های خارجی با حضور مستمر در نمایشگاهای بین المللی در کشور های روسیه ,آلمان,گرجستان ,امارات متحده ی عربی ,اقلیم کردستان عراق توانسته است محصولات غذایی خود را که هم تراز با بهترین های بازار جهانی است معرفی و به کشور های مذکور صادر نماید.
با رشد و توسعه روز افزون این مجموعه، مدیران این واحد صنعتی تصمیم گرفتند با همکاری و حمایت پارک علم و فناوری یزد، بیش از پیش از ظرفیت های علم و فناوری در مدیریت، توسعه سازمانی و ارتقای کیفی محصولات بهره گرفته و از این طریق اهداف خود را محقق سازند.
تصمیم به راه اندازی دانشگاه علمی کاربردی در حوزه صنایع غذایی، بهانه ای برای بازدید محمدمهدی لطفی، رئیس پارک علم و فناوری یزد و شهرام شکوهی، معاون فناوری و نوآوری پارک از مجموعه تولیدی شیررضا شد.
محمدرضا دهقان طزرجانی، مدیرعامل شرکت شیررضا در این بازدید از تلاش های خود برای ایجاد مجموعه ای صنعتی و شایسته در استان یزد سخن گفت و برنامه های این مجموعه برای تبدیل شدن به یک مجموعه صنعتی بین المللی را برشمرد و خواستار همکاری همه نهادهای دولتی برای تحقق این هدف شد.
وی از راه اندازی هولدینگ ایساتیس تجارت شیررضا خبر داد و گفت: قرار است این هولدینگ 75 محصول موجود در 8 مجموعه تولیدی شیررضا را در بازارهای جهانی عرضه نماید.
مدیرعامل شرکت تجاری شیررضا با بیان اینکه با توجه به پیشرفت علم و فناوری باید شیوه کار از شکل سنتی خارج شده و به دست تحصیل کرده ها سپرده شود گفت: از مجموعه پارک علم و فناوری یزد می خواهیم در زمینه پیشرفت کار و تغییر آن از شکل سنتی به مدرن ما را یاری کنند.
حیدری، مدیر واحد تحقیق و توسعه مجموعه شیررضا از آمادگی این مجموعه برای راه اندازی دانشگاه علمی کاربردی شیررضا و جذب دانشجو از مهرماه سال جاری خبر داد و گفت: هدف ما این است که دانشجویان این دانشگاه هم‌زمان با مباحث تئوری به صورت عملی نیز کار را تجربه نموده و پس از فارغ التحصیلی از این دانشگاه، تمامی کارخانه های صنعتی خواهان جذب آن ها باشند که البته در این زمینه نیز به همفکری و حمایت و استفاده از تجربیات مجموعه پارک نیاز داریم.
حیدری افزود: در حال حاضر پنج رشته شیمی آزمایشگاهی و غذایی؛ کنترل کیفیت؛ ایمنی کار و حفاظت فنی؛ صنایع غذایی گرایش روغن های خوراکی و بازرگانی گرایش انبارداری در دانشگاه شیررضا مجوز گرفته و آمادگی افزودن رشته های دیگر را نیز داریم.
تاسیس شتاب دهنده صنایع غذایی به عنوان نخستین شتاب دهنده این حوزه در کشور و حمایت و سرمایه گذاری روی ایده های جدید و دانش بنیان کردن محصولات مجموعه شیررضا به عنوان چشم اندازهای دیگر این مجموعه مطرح شد.
محمدمهدی لطفی، رئیس پارک علم و فناوری یزد، مجموعه شیررضا را یک مجموعه موفق در حوزه صنایع غذایی ارزیابی نمود و گفت: مجموعه پارک علاقه مند است در تمامی حوزه های مطرح شده به این شرکت کمک نماید.
وی محتوای غنی، اساتید مجرب و مدل آموزش نوین را وجه تمایز دانشگاه شیررضا با مجموعه های مشابه عنوان کرد و گفت: نباید توسعه کمی دانشگاه، کیفیت را تحت تاثیر قرار دهد و توجه به روش های جدید و بهره گیری از فناوری های نوین را ضروری دانست.
لطفی از راه اندازی شتاب دهنده صنایع غذایی استقبال کرد و افزود: باید مدل این شتاب دهنده بررسی و در مورد راه اندازی آن در مرکز نوآوری یا مراکز رشد تصمیم گیری شود.
رئیس پارک علم و فناوری یزد با اشاره به راه اندازی مدرسه نوآوری در پارک به عنوان محلی برای آموزش مباحث کاربردی و توانمندساز حوزه فناوری مانند تحلیل داده، هوش مصنوعی و بیوتکنولوژی در کنار دروس مدرسه برای دانش آموزان دوره دبیرستان، تصریح کرد: شما نیز می توانید در حوزه صنایع غذایی دروسی که محتوایی کاربردی دارند برای دانش آموزان تعریف کنید و با طراحی سرفصل های مرتبط، دوره هایی را در مدرسه نوآوری برگزار نماید.
شکوهی، معاون فناوری و نوآوری پارک نیز در زمینه راه اندازی دانشگاه علمی کاربردی شیررضا خواستار مطالعه و تحقیق در رشته های حوزه صنایع غذایی شد و حرکت به سمت نوآوری های جدید در حوزه غذا و دارو را از ضروریات توسعه علم و فناوری در مجموعه شیررضا برشمرد.
وی با بیان اینکه شرکت های موفق و بزرگ نیز با پشتکار بنیانگذاران خود به موفقیت رسیده اند، گفت: به نظر من بهتر است شرکت هایی که این مسیر را طی کردند را ببینید و از آن ها ایده بگیرید و با همکاری آنها این مسیر را کوتاه کنید.
شکوهی با تاکید بر اهمیت بحث تحقیق و توسعه در دنیا، گفت: در تمام دنیا بر روی این مسئله سرمایه‌گذاری می کنند و هرچقدر در بحث تحقیق و توسعه سرمایه گذاری کنید، سود بیشتری می برید.
معاون فناوری و نوآوری پارک ضمن ارائه توضیحاتی در زمینه نحوه دانش بنیان شدن محصولات، پیشنهاد کرد: مجموعه شیررضا در کنار برگزاری استارتاپ ویکند، اقدام به ایجاد استارتاپ استودیو نموده و تلاش کند تا از ظرفیت جوانان علاقه مند تحصیل کرده اشان در شکل دهی تیم های استارتاپی در حوزه غذا و دارو بهره مند گردد و با ایجاد ارزش افزوده بالا در ارتقا صنعت غذایی و شکل دهی هسته اولیه صنعت دارویی نقش آفرینی نماید.