شرکت شیشه اردکان یا بطور اختصار(AFGC)  در سال 1390 خورشیدی در نزدیکی شهر اردکان استان یزد افتتاح و همزمان با گشایش موفق شد محصولات خود را که شیشه های فلوت ساختمانی و صنعتی از 1.8 تا 19 میلیمتر بود را به 5 کشور هند، افغانستان، ترکیه، عراق و عمان صادر کند.
این شرکت پس از گذشت تنها دوسال از زمان تاسیس آن هم با توجه به شرایط بسیار سخت تحریم های کشتیرانی و سیستم بانکی بین المللی، توسعه صادرات محصولات متنوع خود را تا 46 کشور در سه قاره آسیا، اروپا و آفریقا افزایش داد.
در حال حاضر این شرکت ۱۲ محصول از جمله شیشه های لمینیت، سکوریت، ساتینا (اسیدشور) ، نمارنگ، دکوراتیو، ضدگلوله و… و بلوک سبک را تولید می کند.
رئیس و معاون فناوری و نوآوری پارک یزد به همراه مدیر روابط عمومی و بین الملل و مدیران عامل شرکت های سورنا، اینترنت اشیا پارسیان، پایا نوین سرام و مرکز توسعه فناوری سرامیک روز چهارشنبه ۲۳ مهر ۹۹ از این کارخانه بازدید کردند.
محمدمهدی لطفی، رئیس پارک یزد در این بازدید ضمن تشریح خدمات پارک علم و فناوری یزد، گفت: درصدد هستیم در قالب بازدیدهای صنعتی ضمن معرفی توانمندی های پارک، همرسانی خدمات شرکت های مستقر در پارک را با ‌صنعت استان به انجام برسانیم.
وی با تقدیر از ایجاد این واحد صنعتی بزرگ در استان یزد و در منطقه خاورمیانه، ابراز امیدواری کرد: بتوان در حوزه تحقیق و توسعه از پشتوانه های شرکت های مستقر در پارک استفاده نمود و به توسعه روز افزون کارخانه شیشه اردکان کمک کرد.
لطفی با بیان اینکه بخش صنعت می تواند با حمایت از بخش های نوآور و فن آور، زمینه توسعه و توان افزایی شرکت های پارک را مهیا نماید، تصریح کرد: از دیگر سو نیز می توانند با قراردادن ظرفیت هایی مانند واحد پایلوت، اجازه آزمون برای ایده های جذاب برای صنایع را داده و نهایتاً از خروجی این آزمایش ها در مقیاس صنعتی بهره ببرند.
وی با ارائه آماری از وضعیت شرکت های پارک یزد، گفت: پارک یزد شرکت هایی را رشد داده است که امروزه گردش مالی مناسبی را دارند.
گفتنی است، در پایان این بازدید که با حضور برادران عزیزیان، رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل کارخانجات شیشه اردکان انجام شد، مقرر شد با دعوت پارک یزد، نشست هایی به منظور رفع نیازهای این صنعت برگزار شود.