مدیرعامل شرکت هنر پرور اوج گستر ایساتیس:

شرکت هنر پرور اوج گستر ایساتیس یک سال است که با ایده محوری ایجاد استودیوی کروماکی و ارائه خدمات جلوه های رایانه ای سینمایی در مرکز رشد فناوری های نرم پارک علم و فناوری یزد مستقر شده و در زمینه تبلیغات ویدیویی و فیلمسازی فعالیت می کند. مجید عظیمی نیا، مدیر عامل این شرکت در گفتگویی با روابط عمومی پارک علم و فناوری یزد در خصوص تاسیس این شرکت، حمایت ها و مشکلات موجود صحبت کرد که در ادامه می آید.

– سرمایه ی اولیه ای که این شرکت به آن نیاز داشت، چه بود؟

سرمایه مالی اولیه برای شروع فعالیت شرکت در برقراری سیستم کروماکی 50 میلیون تومان تخمین زده شد و علاوه بر این سرمایه مالی، شرکت سعی کرده تا نیروی انسانی متخصص در زمینه کروماکی و جلوه های ویژه سینمایی خود را هم پرورش دهد که این دوره های آموزشی، هم اکنون در مراحل پایانی به سر می برد.

– با تکیه بر کدام پشتوانه و اطمینان تصمیم به استقرار در این مجموعه گرفتید؟

با اعتماد به اینکه پارک علم و فناوری زمینه ساز بسیاری از پیشرفت ها در شرکت های فناوری بوده است و همچنین وجود افراد و شرکت هایی که در پیشبرد شرکت یاری رسان هستند، مصمم به استقرار در مرکز رشد شدیم.

– پارک علم و فناوری تاکنون چه اقداماتی در خصوص ارائه امکانات، سرمایه و یا تسهیلات مورد نیاز موسسات مستقر انجام داده است؟

پارک علم و فناوری یزد یکی از بهترین حمایت های خود را در زمینه برگزاری کارگاه های آموزشی مختلف و کاربردی برای شرکت های مستقر انجام می دهد و البته اعتبارات مالی مناسبی را هم ارائه داده که می تواند پشتوانه درخوری باشد. البته حمایت های دیگر پارک علم و فناوری هم از لحاظ مادی و هم معنوی، یاری رسان شرکت ها است.

– این شرکت در جهت پیشبرد اهداف فعالیت های پارک در حوزه فناوری های نرم چه اقداماتی انجام داده است؟

یکی از اقدامات شرکت هنر پرور اوج گستر ایساتیس، حضور در جلسات مختلف با مدیریت مرکز رشد بوده و سعی داشته تا هم گام با مدیریت مرکز، مسئولیت خود را در قبال معرفی مرکز رشد و شرکت های مستقر به بازار به انجام برساند. در نمایشگاه فن بازار در سال 94 نیز حضور فعالی داشت و کلیپ معرفی مرکز را تهیه و پخش نمود.

– به عقیده ی شما عملکرد پارک در حوزه فناوری های نرم با چند درصد پیشرفت روبرو بوده است ؟

به نظر می رسد که عزم پارک علم و فناوری یزد، برای اعتلای فناوری های نرم جدی است. اما باید تلاش بیشتری در این زمینه انجام گیرد و نه تنها پارک علم وفناوری یزد، بلکه شرکت های مستقر نیز در پیشرفت حوزه فناوری های نرم بسیار تاثیر گذار هستند و باید طبق یک برنامه مدون پیش بروند. امیدوارم با پتانسیل های موجود در این حوزه، بتوان مرکز رشد فناوری های نرم یزد را در جغرافیای ملی و فراملی مطرح کرد.

– مهمترین مشکلات سر راه شرکت هایی که در حوزه های فناوری های نرم فعالیت دارند، چیست؟

برای اظهار نظر دراین مورد به پارامترهای بیشتری برای بررسی نیاز دارم. اما حداقل در مورد حوزه فعالیت شرکت ما می توان به دیر بازده بودن و عدم اعتماد بازار به خروجی خدمات شرکت های در این زمینه اشاره نمود.گاهی مشتریان حاضر نیستند به برنامه خروجی شرکت برای رسیدن به اهدافشان اعتماد کنند و همیشه اعمال نظرهایی اجباری را به شرکت به عنوان مجری انجام می دهند.

– در پایان اگر درخواستی از مسئولین پارک و استان دارید، بفرمایید؟

ضمن تشکر و قدردانی از زحماتی که مسئولین می کشند، تقاضا دارم تا حس اعتماد و همکاری بیشتری با شرکت های حوزه فناوری های نرم داشته باشند.

  • ۱۰ آذر, ۱۳۹۵