به گزارش روابط عمومی پارک و به نقل از معاونت علمی ریاست جمهوری، دکتر حسن روحانی، رئیس‌جمهور در اولین جلسه هیات امنای صندوق نوآوری و شکوفایی در دولت تدبیر و امید، طی حکمی دکتر سورنا ستاری- معاون علمی و فناوری رئیس جمهور را به عنوان دبیر هیات امنای صندوق نوآوری و شکوفایی انتخاب کرد.

در این جلسه به بررسی قانون حمایت از شرکتهای دانش بنیان پرداخته و اعلام شد که این قانون در مهر ماه 1387 در دولت و در آبان ماه 1389 در مجلس شورای اسلامی به تصویب رسیده که تاکنون به دلیل بروکراسی اداری و اختلافات فی مابین دستگاه‌های مسئول، این قانون اجرا نشده و صندوق نوآوری نتوانسته هیچ گونه حمایتی از شرکت های دانش بنیان به عمل آورد.

تخصیص و تامین سرمایه اولیه صندوق نوآوری و شکوفایی به مبلغ 3 هزار میلیارد تومان از جمله اقداماتی بوده که باید از ابتدای تاسیس این صندوق اجرا می شد که امروز با گذشت 3 سال تنها 25 میلیارد تومان آن به صندوق اختصاص یافته است.

در این جلسه علاوه بر مصوبه هیات دولت، برای اختصاص 200 میلیون دلار به صندوق نوآوری و شکوفایی توسط صندوق توسعه ملی در بودجه سال آینده، مقرر شد صندوق توسعه ملی در صورت نیاز شرکتهای دانش بنیان به تسهیلات و منابع مالی بیشتر، این منابع را نیز تامین کند.

  • ۲۰ آذر, ۱۳۹۲