خط اعتباری 540 میلیارد ریالی توسط صندوق نوآوری و شکوفایی کشور جهت حمایت از شرکت‌های دانش بنیان و تحقق اقتصاد دانش بنیان، به صندوق‌ پژوهش و فناوری استان یزد اختصاص یافت.

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری یزد، علی وحدت، رئیس صندوق نوآوری در مراسم رونمایی از برنامه‌های صندوق نوآوری و شکوفایی و صندوق‌های پژوهش و فناوری که 19 اسفند 97 با حضور معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری و وزیر علوم، تحقیقات و فناوری برگزار شد، از اختصاص پنج هزار میلیارد ریال خط اعتباری به ۱۲ صندوق پژوهش و فناوری کشور خبر داد که سهم صندوق یزد از این میزان 540 میلیارد ریال بوده است.

در این طرح، صندوق‌های پژوهش و فناوری به عنوان عامل صندوق نوآوری و شکوفایی خواهند بود، به گونه‌ای که طرح ها را بررسی و ارزیابی نموده و بعد از انعقاد قرارداد و همزمان با انجام نظارت بر طرح ها، تامین مالی از سوی صندوق نوآوری و شکوفایی صورت خواهد گرفت.

همچنین 2160 میلیارد ریال به صورت تسهیلات مستقیم به  12 صندوق کشور اعطا شده که سهم صندوق یزد از این مقدار، 270 میلیارد ریال بوده است.  با این تسهیلات صندوق‌های پژوهش و فناوری می‌توانند نسبت به اعطای تسهیلات به شرکت ها و یا سرمایه گذاری اقدام نموده و در راستای اساسنامه خود فعالیت داشته باشند.

گفتنی است، صندوق پژوهش و فناوری استان یزد از سال 85 در پارک علم و فناوری یزد فعالیت خود را آغاز نموده و در سال 95 به عنوان صندوق برتر کشور انتخاب شد.

  • ۱۹ فروردین, ۱۳۹۸