در حاشیه نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن‌بازار، داریوش پورسراجیان؛ رئیس پارک علم و فناوری یزد و فتح الله امی؛ رئیس پژوهشگاه هوا فضا در غرفه پارک علم و فناوری یزد دیدار و گفتگو کردند.
به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری یزد، در این ابتدای این دیدار، داریوش پور سراجیان اقدامات و فعالیت های پارک یزد را تشریح و گزارشی از جهت گیری ها و حمایت های پارک یزد از شرکت های فناور حوزه هوایی ارایه کرد.
وی در ادامه شکل گیری مگاپارک هوایی با محوریت پارک یزد و انعقاد قرارداد انتقال تکنولوژی ساخت و تولید هواپیماهای سبک با شرکت تکنام ایتالیا توسط شرکت پیشگامان توسعه پرواز یزد را از پتانسیل و ظرفیت های پارک یزد در صنایع هوایی برشمرد.
فتح الله امی نیز در این دیدار با اشاره به جایگاه پارک و ظرفیت های استان، جهت گیری مجموعه به سمت فعالیت های هوایی دانش بنیان را از جمله عوامل موفقیت آن دانست و به تجربه های کشور های مختلف در توسعه صنایع دانش بنیان هوایی اشاره نمود.
وی ادامه داد: در کشور امریکا بیشترین حجم وسایل نقلیه هوایی را هواپیماهای سبک تشکیل می دهد و مردم در امور روزانه خود از این ظرفیت استفاده می کنند.
امی در پایان تمرکز بر طراحی و تولید هواپیماهای سبک در ایران را راهبردی مطلوب برای توسعه صنعت هوایی و دانش بنیان عنوان کرد و خواستار حمایت های ویژه از شکل گیری و توسعه شرکت های فناور در این زمینه شد.