دوره آموزشی تخصصی شیرین سازی آب، 18 مهر 95 با حضور احمدرضا فقیه خراسانی، معاون فناوری و نوآوری پارک علم و فناوری یزد، شهرام شکوهی، معاون پشتیبانی پارک و شرکت کنندگان دوره در سالن کنفرانس مرکز فناوری اقبال آغاز به کار کرد.
به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری یزد، در مراسم افتتاح این دوره آموزشی که با حمایت پارک یزد برگزار می شود، شهرام شکوهی، معاون پشتیبانی پارک با اشاره به اهمیت توجه به فناوری و تکنولوژی در حوزه آب، گفت: با توجه به مشکل کمبود آب در کشور و در استان یزد، توجه به این حوزه همواره در دستور کار مجموعه پارک یزد قرار داشته و ما در حال حاضر حدود 16 شرکت فعال در زمینه تکنولوژی آب داریم.
وی افزود: علاوه بر نیاز به فناوری در این حوزه ما نیاز به فرهنگ سازی و ایجاد فرهنگ استفاده از فناوری در مصرف آب در بین مردم داریم.
شکوهی با اشاره به فعالیت های مرکز توسعه فناوری آب پارک علم و فناوری یزد، گفت: ما سعی کردیم در این مرکز به مسائل حوزه آب به صورت جامع و همه جانبه نگاه کنیم
وی افزود: هدف از برگزاری این دوره آموزشی که توسط مرکز توسعه فناوری آب برگزار می شود، علاوه بر توانمند سازی، ایجاد شبکه و ارتباط بین فعالان حوزه آب است.
گفتنی است، در این دوره آموزشی دو روزه، مسائلی از قبیل معرفی روش های نمک زدایی آب زیرزمینی و آب دریا، تشریح روش اسمز معکوس در مقیاس صنعتی، معرفی فرآیندهای پیش تصفیه و پس تصفیه شیرین سازی، مباحث اقتصادی و ملاحظات زیست محیطی توسط علیرضا بازرگان، مطرح و تدریس می شود.

  • ۱۹ مهر, ۱۳۹۷