نوآبیاران بوستان مهر

رزومه

معرفی

شرکت نوآبیاران بوستان مهر در سال 94 با هدف طراحی، ساخت و اجرای سیستم های نوین آبیاری و برگزاری دوره های آموزشی مرتبط با آبیاری باغات، فضای سبز وگل‌های زینتی آپارتمانی تاسیس شده است. این شرکت در پارک علم و فناوری یزد راه اندازی و تاکنون در این زمینه فعالیت های مناسبی را انجام داده است.

خدمات و محصولات

معرفی محصولات"
1- دستگاه آبیاری خورشیدی گلدان که برای آبیاری خودکار و روزانه گیاهان گلدانی و یا پراکنده طراحی و ساخته‌شده است. عملکرد این سیستم بر اساس مکانیسم ابتکاری سولار- ترمو- فیزیک می‌باشد به‌طوری‌که تابش مستقیم نور خورشید به بطری پمپ باعث خروج تدریجی (قطره¬ای) آب از مخزن می‌شود و گیاه گلدانی را به مدت 15 روز (در محیط بیرون) تا 30 روز (در محیط داخل ساختمان) آبیاری می‌کند.

2 سیستم آبیاری زیرسطحی لوله تراوای بومی که آب مورد نیاز درختان از طریق لوله¬های PVC مشبک (سوراخدار) پوشده با پارچه پلاستیکی و مدفون در بستر شنی ، مستقیما در اختیار ریشه درخت قرار می ‌گیرد. در این روش لوله تراوا (به قطر 63 میلیمتر پوشیده با آستینی از جنس چتایی) در چاله هایی که به عمق 40-50 سانتیمتر و به عرض مناسب که در طرفین ردیف درختان و به فاصله 70- 100 سانتیمتری از تنه درختان حفر شده قرار می گیرد و ترجیحا با لایه ای از ماسه و یا شن نرم پوشیده می شود. جریان آب به داخل لوله وارد و از سوراخ ها به اطراف آن و سپس از پوشش پارچه ای عبور کرده (تراوش کرده) وارد بستر شنی شده و نهایتا منطقه ریشه را خیس می کند و به مرور ایام جذب ریشه می شود.

اعضا

دکتر محمد علی صادق زاده

دکتر محمد علی صادق زاده

مدیر عامل