بهین نانو ذرات پارس

رزومه

معرفی

شرکت بهین نانو ذرات پارس در سال 1396 به صورت سهامی خاص تاسیس گردید و فعالیت خود را در زمینه تحقیق، توسعه و تولید نانو مواد و مواد معدنی پیشرفته آغاز نمود. چشم انداز بلند مدت این شرکت ” ایجاد خودکفایی در تولید داخلی مواد اولیه مورد نیاز صنایع مختلف” می باشد. تیم تحقیق و توسعه توانمند آن ترکیبی از تخصص¬های شیمی، مدیریت، مکانیک و کامپیوتر است که به صورت مستمر و تمام وقت مشغول به فعالیت هستند.
این شرکت با تلاش های مستمر تیم کارآمد خود توانسته است محصولات پیشرفته و جدیدی را در مقیاس آزمایشگاهی و صنعتی تولید نماید و مجوز دانش بنیان، گواهینامه های نانو مقیاس و تاییدیه های صنعتی مربوطه را دریافت نماید، که از جمله این محصولات می توان به نانو اکسید منیزیم، نانو اکسید روی و مکمل اکسید روی (سان اکسید روی) اشاره کرد.
تولید “محصولات با کیفیت و سفارشی منطبق با نیاز درک شده مشتری” از اصلی ترین اهداف این شرکت دانش بنیان است که در این راستا تعاملات بسیاری با مسئولان صنایع مختلف از جمله صنعت کاشی و سرامیک انجام داده است و محصولات بر اساس نیاز آن¬ها بهبود و تغییر داده است.

خدمات و محصولات

شرکت بهین نانو ذرات پارس دارای محصولات پیشرفته ای در حوزه نانو مواد می باشد از جمله این مواد می توان به نانو اکسیدهای فلزی مانند نانو اکسید روی، نانو اکسید منیزیم اشاره کرد. این محصولات دارای اندازه ذرات زیر 100 نانومتر و خلوص بالای 99 درصد می باشند که اندازه ذرات و خلوص آنها بر اساس سفارش مشتری قابل تغییر می باشند.
نانو اکسید روی و نانو اکسید منیزیم ترکیباتی معدنی و سفیدرنگ با فرمول شیمیایی ZnO و MgO هستند که در آب نامحلول می باشند. از نظر ظاهر تفاوتی بین نمونه بالک و نانو آنها وجود ندارد و تنها در خواص ویژه و کارایی آنها تفاوت ها آشکار می شوند. این نانوذرات می توانند به صورت پودری خشک یا محلولی کلوئیدی یا فرم های دیگر استفاده شوند. نانوذرات اکسید روی دارای خواص ضد باکتریایی، ضد قارچ و جاذب اشعه فرابنش می باشند. برخی از کاربردهای نانوذرات اکسید روی در لوازم آرایشی و بهداشتی مانند کرم های ضدآفتاب، محصولات آنتی باکتریال مانند پوشاک، سلول¬های خورشیدی، صنعت کاشی و سرامیک، صنایع لاستیک سازی، شیشه های خود تمیز شونده و غیره می باشد. همچنین برخی از کاربردهای نانو ذرات اکسید منیزیم در محصولات مقاوم در برابر آتش مانند مواد نسوز، ابزار نسوز و کوره های دمای بالا، مواد اولیه پودر سرامیکی، مواد عایق، صنایع الکترونیک و غیره می باشد.
شرکت بهین نانو ذرات پارس همچنین موفق به تولید محصول پیشرفته و جدیدی با نام "سان اکسید روی" شده است که به عنوان مکمل اکسید روی در صنایع مختلف از جمله صنعت کاشی و سرامیک قابل استفاده می باشد. این محصول که به صورت پودری سفید رنگ می باشد دارای تاییدیه های آزمایشگاهی و صنعتی از صنعت کاشی و سرامیک است و با قیمت مناسبی که دارد زمانی که در کنار اکسید روی به عنوان مکمل مصرف شود قیمت تمام شده محصول نهایی را کاهش می دهد.

اعضا

خلیل بیکی

خلیل بیکی

مدیر عامل